Odbojkaši Mašinskog fakulteta novi su šampioni Prve studentske lige! Oni su u finalnoj utakmici nadigrali branioca titule, ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, a rezultat je bio 2:0 (25:22, 25:22).
U vrlo ujednačenoj utakmici tim Mašinskog fakulteta je, pre svega, zahvaljujući poenima Marinkovića i as servisima Bubulja u ključnim momentima uspeo da prelomi meč u svoju korist.
Tako su se Mašinci revanširali DIF-u za poraz u prošlogodišnjem polufinalu i popeli dva stepenika iznad u odnosu na prethodnu sezonu kada su zauzeli treće mesto. S druge strane, Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja nije uspeo da osvoji sedmu titulu u poslednjih devet godina i morali su se zadovoljiti titulom vicešampiona.
Kako su obe ekipe bile neporažene do poslednjeg meča u sezoni, s pravom se očekivala neizvesna borba. Ipak, odbojkaši FSFV-a su nešto motivisanije ušli u meč, pa preko srednjaka došli do prednosti od 5:1. Svesni uloga, mašinci su odmah zatražili tajm-aut, nakon kojeg su i prekinuli seriju protivnika. Podigli su nivo igre igrači Mašinskog fakulteta – prijem je bio stabilniji, blok pokretljiviji, a napad precizniji, te rezultatska prednost prelazi na njihovu stranu (8:6). Zatražili su difovci tada minut odmora posle kojeg su sustigli protivnika i nakon kojeg je usledio period izjednačene igre. Raspoloženi su bili svi igrači na terenu, pa su bili precizni sa svih pozicija. Ipak, zahvaljujući odličnim servisima Eraka ekipa Fakulteta za sport uspeva da ponovo dođe do prednosti (15:11). Kao i na početku seta, ekipa Mašinskog je tražila tajm-aut u nameri da promeni situaciju na terenu. U tome su i uspeli, pa blokovima Marinkovića i Stanojlovića stigli do novog izjednačenja (17:17). Poentirali su naizmenično Bubulj i Milisavljević s jedne strane mreže, i Aničić i Delić s druge, te je rezultat u samom finišu bio 22:22. Ipak, difovci greškom poklanjaju poen rivalima, a Marinković poenom iz napada i blokom donosi Mašincu prvi set.
Drugi set su znatno bolje počeli odbojkaši Fakulteta za sport, pa serijom blokova stigli do 8:2. Ni tajm-aut Mašinaca nije poremetio igru DIF-a. Stabilan prijem omogućavao je Dobričiću da organizuje raznovrsan napad, pa je prednost FSFV-a brzo porasla na 14:7. Iako je sve ukazivalo da će finalni meč otići u taj-brejk, ekipa Mašinskog fakulteta nije popuštala. As servis Arsenoskog pokrenuo je novu seriju Mašinca. Poene su im donosili i napadi sa krajeva i kroz sredinu, pa je rezultatska prednost difovaca spala na samo dva poena (17:15). Nikako u tim trenucima difovci nisu uspevali da dođu do igre sa početka seta. Prijem nije bio na istom nivou, a smečeve su u polju hvatali razigrani mašinci. Tehničar Mašinskog oslonio se tada u napadu na kapitena Bubulja koji poravnava rezultat (17:17). Dva asa kapitena uz pomoć mreže donela su ekipi Mašinca i prednost. Potpuno su pali u igri difovci i nisu uspeli da pariraju raspoloženom protivniku, te je uskoro bilo i 23:21 za mašince. Servis greška Dobričića donela je odbojkašima Mašinskog fakulteta i prvu meč loptu. Aničić ih je poenom iz napada sprečio da je odmah i iskoriste, ali već u sledećem poenu Marinković pogađa polje rivala i stavlja tačku na ovaj duel. Mašinski fakultet je ulogu jednog od favorita za prvo mesto potvrdio još u grupnoj fazi, kada se bez ijednog poraza sa prve pozicije grupe A plasirao u polufinale. Dobra igra u polufinalu, nagovestila je i jaku borbu u finalu. Kapiten Mašinca Ivan Bubulj smatra da je njegov tim imao sreće u finalnom duelu.
“Tu smo neke dve-tri sezone u vrhu Prve lige, i ovo je sigurno kruna. Imali smo i nekoliko novih momaka, od kojih bi posebno istakao novog tehničara Miloša Arsenoskog koji je doneo brzinu u igri naše ekipe. Naravno, bez igrača koji su činili okosnicu tima prethodnih sezona ovo ne bi bilo moguće. Vezali smo sedam pobeda i sezonu završili bez poraza. Ovo je veliki uspeh za nas. Čestitao bih ekipi DIF-a, pružili su sjajnu igru. Mi nismo možda imali više kvaliteta, ali svakako jesmo više sreće. Pogotovo u drugom setu. Dve sajle kod mog servisa, dva direktna as poena koja su nas vratila u igru. Tu smo se malo podigli, oni su pali i tu je naša sreća što smo uspeli da dobijemo taj drugi set. Ko zna šta bi bilo da je utakmica otišla u treći set”, rekao je Bubulj.